Testovanie na covid

Všetko akoby spomalilo a zrak sa upriamoval iba na nebezpečnú nákazu. Nákazu menom korona. O život v tomto čase prišlo veľa ľudí. Najmä starších a slabších. Preto sa nie je čo čudovať, že vláda v každej krajine prijala opatrenia, ktoré nás mali aspoň čiastočne ochrániť. Jedným z takýchto opatrení bolo aj testovanie. Povinné testovanie obyvateľstva bolo v prípade, že ste chceli ísť do roboty, školy či na nejaké menšie stretnutie. Povinné testovanie ako aj ďalšie opatrenia sa ústupom nákazy zrušili. Testy každý z nás pozná. Na koronu sa používajú špeciálne antigénové testy, ktoré odhalia presne nákazu covid.

antigénové testy

Antigénový test funguje nasledovne. Zvládnete to aj sami, v pohodlí domova. V balení antigénového testu na covid máte priložený leták s postupom, vatovú ohybnú paličku priamo na odber biologického materiálu z nosa či hrdla, roztok, v ktorom biologický materiál namočíte a samotný antigénový test, na ktorý nakvapkáte roztok s vašim biologickým materiálom. Pred samotným odberom z nosa sa nezabudnite vysmrkať, aby bol výsledok čo najpresnejší. Výsledok sa zobrazí do niekoľkých minút. V prípade pozitívneho výsledku sa zobrazia dve čiarky, pri negatívnom výsledku bude na teste čiarka jedna. Výsledok je vždy zameraný iba na nákazu covid.

rúško

Výhoda antigénového testu

Antigénové testy covidexpert môžete mať aj vy doma. Stačí si objednať kvalitné antigénové testy priamo na stránke a budete mať vždy istotu, že pri príznakoch ochorenia ochránite svojich blízkych. Vďaka antigénovému testu odhalíte nákazu hneď v začiatkoch. Ak ste zodpovedný, urobíte si antigénový test a vyjde vám pozitívny výsledok, aj v dnešnej by ste sa mali vyvarovať kontaktu s inými ľuďmi. Najmä by ste mali brať ohľad na starších ľudí. Na covidexpert.sk nájdete kvalitné antigénové testy pre každého. Buďte zodpovedný a v prípade príznakov sa otestujte.