Akým spôsobom vykurujete?

V posledných rokoch si spotrebu svojej domácnosti musíte postrážiť. Už dávno nie je výška spotreby, ktorú spotrebujete na vykurovanie či ohrev teplej vody len vo vašich rukách. Nová legislatíva hovorí jasne. Novostavby, ktoré ešte len čaká kolaudácia musia dodržať maximálnu energetickú triedu v hodnote A0. Kritéria sú prísnejšie aj pri obnove staršej nehnuteľnosti. Malo by byť vo vašom záujme dodržať túto energetickú triedu. Výška spotreby ako aj energetická trieda vašich technológii bude presne skúmania. So zistením energetickej triedy a výšky spotreby vašej nehnuteľnosti vám pomôže energetický certifikát.

energetický certifikát

Jednou zo spoločností, ktorá sa zaoberá vytvorením energetického certifikátu je certifikaciabudovy.sk. Pomocou moderných technológii akými sú termo kamery sa zamerajú na energie, ktoré sú potrebné na chod celej domácnosti. Na základe týchto meraní sa neskôr vypočíta výsledná energetická trieda, ktorú budete potrebovať napríklad ku kolaudácii novostavby. Takisto sa musíte energetického certifikátu držať aj pri renovácii staršieho domu, v ktorom chcete znížiť svoju spotrebu. Spotreba vašej nehnuteľnosti je priamo spojená aj s použitím moderných technológii akými sú tepelné čerpadlo či vzduchotechnika.

tepelné čerpadlo

Práve tieto technológie sú prispôsobené nízkym spotrebám, ktoré vám dokážu mesačne za energie aj ušetriť nemalé peňazí. Energetický certifikát je doklad, ktorý sa posledné roky využíva aj pri bytoch. Realitná agentúra, nájomca alebo kupujúci môže od vás žiadať energetický certifikát bytu, aby vedel reálnu spotrebu nehnuteľnosti. Energetický certifikát nie je pre všetky nehnuteľnosti v dnešnej dobe povinnosťou, ale je čoraz viac žiadaný. Budúcnosť bude na spotrebu energií v domácnostiach ešte prísnejšia a energetické certifikáty budú samozrejmosťou. Energetický certifikát https://www.certifikaciabudovy.sk/energeticky-certifikat/.