Moja blízka kamarátka

Mám veľmi blízku kamarátku, poznáme sa už od základky, tj zhruba 25 rokov. Nikdy nemala vážny vzťah, hoci sama hovorí, že by niekoho teraz po tridsiatke na vážno už chcela. Jediný jej dlhší „vzťah“ bol ten, že cca 2 roky sa vídala so ženatým mužom, ktorý ale nakoniec zostal so svojou manželkou. Teraz je oficiálne teda sama, ale opakovane mi rozpráva o svojich milencoch, ktorí sa jej čas od času ozvú za účelom sexu. Problém je ten, že vo všetkých prípadoch ide o zadaných, často ženatých mužov s rodinou. Svoje jednanie si podľa mňa ospravedlňuje slovami v štýle „manželka sa s ním ani pol roka po pôrode nevyspala, tak dobre jej tak“.

s

Ja tieto reči a celkovú túto situáciu nesiem celkom ťažko – sama sa teraz rozvádzam kvôli manželovej nevere, ktorá začala 4 mesiace po mojom pôrode. Kamarátka o mojej situácii samozrejme vie, ale aj tak si svoje pripomienky o svojich milencoch predo mnou neodpustí. Navyše aj ona má ďalšiu kamarátku, ktorá podvádza svojho dlhoročného priateľa, a ešte jej s tým pomáha a robí im „krovia“. Proste to na mňa pôsobí, že neveru celkovo schvaľuje, neviem, či je to tým, že ona sama nikdy nemala reálny vzťah a nevie sa vžiť do situácie nás podvádzaných žien.

s

No a ja teraz neviem, ako k celej situácii pristupovať. S kamarátkou máme spolu za sebou mnoho rokov priateľstva, rozumieme si, kým som si založila rodinu, veľa sme spolu cestovali aj do zahraničia, skrátka o ňu nechcem len tak prísť. Ale na druhú stranu neviem, či chcem vo svojej blízkosti niekoho, kto je podľa mňa takto „bezchrbtový“ a vlastne nepriamo ubližuje ďalším ženám. Porozprávať sa s ňou o tom nebude úplne tá správna cesta, má na to názor, že ona nerobí nič zlé, je sama bez záväzkov a je to problém tých zadaných mužov, že s ňou podvádza svoje partnerky… Je to celkom divna situácia a neviem ako sa v nej zachovat. I to, že muž odchádza na privát sex, keď má partnerku, jej pripadne úplne normálne.