Jeho kamarátka

Mám vzťah trvajúci 7 rokov. Od prvého dňa sa ale do nášho vzťahu priplietla aj priateľova najlepšia kamarátka. Deň čo deň mi o nej intenzívne rozprával. Keď sme ale zašli hlbšie, došla som k názoru, že slečna priateľa dlhodobo len manipulovala. Nehľadiac na to, že začala robiť naschváli aj mňa. Nikdy som priateľovi nikoho nezakázala ale tu to bohužiaľ nešlo inak. Tým všetkým čo slečna robila sa nám rozpadal náš inak krásny vzťah. Priateľ to vzal, uťal všetok kontakt a všetko vyzeralo zase krásne. Až po dvoch rokoch som zistila, že ju nemôže vypustiť z hlavy. Tajne ju písal, dohováral si s ňou schôdzky a doma bola tichá domácnosť.

s

Priateľ mi dal ultimátum s tým, že buď to s ňou bude naďalej najlepší kamarát a ja to budem tolerovať, alebo náš vzťah ukončíme. Vedela som ale, aká je slečna a aj to, že ju priateľ vyznal skôr lásku a tak si myslím že by to bohužiaľ pri priateľstve neskončilo, pretože k nej mal priateľ slabosť. Po pár dňoch došiel k tomu názoru, že ju odsekne a dá prednosť ma pred ňou. Sľúbil, že za tým všetkým čo sa tiahlo mnoho rokov urobíme hrubú čiaru. Chcela som vzťah udržať a tak som na jeho dohodu kývla aj napriek tomu, že mi celé tie roky klamal.

s

Po pár dňoch som zistila že si sníva naďalej píše a dohovára schôdzky. Každopádne, po dlhom príhovore čo a ako, že už takto ďalej nemôžem a on ju nemôže dostať z hlavy, ju všade zablokoval a úplne utiekol všetok kontakt. Už je to pár mesiacov. Cez to mu občas pozriem do telefónu. Mám strach po tom všetkom, či mu veriť. Dôvera z mojej strany išla úplne do hája, a to si myslím, že to je to najdôležitejšie, čo vo vzťahu má byť. Netuším, ako sa cez to čo sa stalo preniesť a ako sa zbaviť strachu z nej. Veľa ma stresovalo, keď si s ňou stále predtým vypisoval a dával prednosť jej a to ma bohužiaľ asi aj poznamenalo a teraz je ťažšie tú dôveru zase späť vrátiť.