Tantrické masáže a masáž lingamu

O všeobecných pozitívnych účinkoch masáží vieme všetci. Minimálne fakt, že nám poskytujú príjemné uvoľnenie a dobrý relax. Niekto ich navštevuje preto, že hľadá a potrebuje fyzickú regeneráciu, iní si pri nej oddýchnu skôr psychicky. Aby sme sa v tom ale nestratili- existuje niekoľko druhov masáží a v niektorých prípadoch sa od seba výrazne odlišujú.

  • Majú rozdielne techniky a zameriavajú sa tak každá primárne na niečo iné.

masáž chrbta

A iná je pri nich aj atmosféra a prostredie. Tiež samotný priebeh. A zatiaľ čo niektoré techniky a druhy masáží sa môžu zameriavať primárne na liečivé masírovanie chrbtice, iné sú úplne rozdielne a svoju pozornosť venujú na masaz lingamu. Mnohým vám možno tento pojem nič nevraví. A tým, ktorým áno, tak asi vedia, že ide o jednu zo základných a vlastne charakteristických súčastí tantrickej masáže.

  • Masážou lingamu sa v tantrickom slovníku myslí masírovanie mužského pohlavného orgánu.

Prekvapilo vás to? V skutočnosti sa tantra venuje práve sexuálnej energii, s ktorou sa tu pracuje a pozornosť sa pri nej teda musí venovať aj najviac intenzívnym erotogénnym zónam.

Povedzme si to aj takto. Tantra massage nie je nejaká plytká platená erotická služba, ktorá by sa využívala na rýchle ukojenie základných sexuálnych potrieb. So sexualitou sa pri nej pracuje do hĺbky, celý „rituál“ zvyčajne trvá aj niečo vyše hodiny. Sexuálnym potrebám sa tu venuje pozornosť, ale možno inak, než si myslíte.

kvet, relax

Zabudnite na nejaké porno. Predstavte si naopak niečo prirodzene krásne a príjemné- senzuálne dotyky od skúsenej tantra masérky, čo vedú vašim celým telom a ako už bolo spomenuté- nevynechávajú sa pritom ani intímne partie a erotogénne zóny. Dotyky v týchto oblastiach zvyšujú impulz, následná nežnosť tento impulz stimuluje a výsledkom sú uvoľňujúce, veľmi príjemné pocity, pri ktorých následne môže prísť aj k erekcii, čím sa uvoľní sexuálne napätie.